Data dodania

15.09.2022
Złoty medal dla naszego studenta

Stanisław Kozłowski (Dwór Grunwaldzki Poznań - Młodzieżowe Centrum Strzelectwa) ma za sobą najlepszy start na tegorocznych Mistrzostwach Europy we Wrocławiu, spośród wszystkich 16 juniorów reprezentujących Polskę. Błysnął talentem w konkurencji pistolet dowolny 60 strzałów. Wywalczył złoty medal i wygraną w Grand Prix Wrocławia.

- W tej konkurencji liczyłem „na coś”, bo mam za sobą w tym roku kilka dobrych startów właśnie w pistolecie dowolnym – podsumowuje krótko Stanisław Kozłowski.

- Ten zawodnik ma w sobie to coś, czego nauczył go trener klubowy. To połączenie pracowitości, konsekwencji i talentu – dodaje Wojciech Kulmatycki, trener młodych pistoleciarzy z kadry narodowej. - To nie jest jego wiodąca konkurencja, więc wygrał ją można powiedzieć... z marszu. Na treningach "ustawiamy się" na przykład pod pistolet sportowy, bo on to lubi strzelać i mu to całkiem nieźle wychodzi.

Przed zawodnikiem najważniejszy w tym roku start. - Teraz przygotowuję się przede wszystkim do Mistrzostw Świata w Kairze, w październiku – komentuje zawodnik. Pistolet sportowy, pistolet szybkostrzelny, to jego mocne strony. Październik będzie podwójnie ważny. Młody strzelec zacznie bowiem studia na Politechnice Poznańskiej, na inżynierii bezpieczeństwa.

W sumie juniorzy na strzeleckich Mistrzostwach Europy zdobyli trzy medale – złoto, srebro i brąz. Ten ostatni wywalczyła Maja Gawenda (KSS Piast Bieruń) w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc. Drugie miejsce wywalczyło „srebrne trio”: Michał Chojnowski (KS Kaliber Białystok), Maciej Ogórek (WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka), Wiktor Sajdak (TKS LOK Tarnów), w konkurencji karabin 3 postawy juniorów.

- Myślę, że uciekły nam jednak ze dwa medale. Byliśmy blisko podium na przykład w karabinie, w miksie w trzech postawach - podsumowuje Bogdan Kowalewicz, trener kadry narodowej z Gwardii Olsztyn i dziękuje trenerom klubowym. - Bo to oni "robią robotę", ja dokładam od siebie tylko trochę. To oni znaleźli, wychowali tych zawodników.

W stolicy Dolnego Śląska juniorzy już zakończyli mistrzowską rywalizację, a w tym tygodniu (12-17 września) na sportową arenę wchodzą seniorzy. Polskę reprezentuje 40 zawodników i o miejsca na podium rywalizują z ponad 400 najlepszymi strzelcami z 35 krajów Europy. Mistrzostwa do Wrocławia zostały przeniesione z Moskwy po wybuchu wojny w Ukrainie. Rywalizować będą nie tylko o medale i mistrzowskie tytuły, bo we Wrocławiu rusza kwalifikacja na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

 

ME Kozlowski

ME juniorów

ME kibice

ME złoty medal


źródło: Polski Związek Strzelectwa Polskiego


#wartotustudiować #inżynieriabezpieczeństwa #sukcesWIZ

PL