• Polski
  • English

Odwiedziny w firmie FRESH LOGISTICS POLSKA

 

W dniu 5 grudnia w ramach zajęć z ekologistyki grupa studentów kierunku Logistyka I stopnia studiów dziennych odwiedziła firmę Fresh Logistics Polska z holenderskiej Grupy Raben.

Oprócz zwiedzania przedsiębiorstwa i zapoznania się z realizowanymi procesami w przedsiębiorstwie i sposobem magazynowania i transportu, podczas niemal 4 godzinnego spotkania studenci mieli możliwość:

 

  • zapoznania się z profilem działalności Fresh Logistics Polska oraz działań CSR,
  • poznania obowiązujących standardów i wdrożeń w obszarze Lean Mana-gement,
  • poznania w praktyce, jak wygląda planowanie transportu w firmie Fresh Logistics, obsługa klientów międzynarodowych i praca spedytora między-narodowego,
  • zwiedzenia magazynu firmy,
  • poznania sposobu organizowania i odbywania praktyk i staży w firmie.

 

Wycieczka do Fresh Logistics w Gądkach była imponująca i ciekawa. Przyjaźnie i otwarcie na terenie firmy powitała nas Pani Karolina Sulanowska. Charyzmatyczna Pani Ola Paszak w interesujący i swobodny sposób przekazała nam podstawowe informacje o Grupie Raben i Fresh Logistics. Po 1,5 godzinnej prezentacji dotyczącej zakresu działalności firmy oraz Lean Managmentu w firmie Fresh Logistics oprowadzono nas i przedstawiono zakres zadań działu administracyjnego, rozliczania, planowania i strefy magazynowania. Przebywanie w tych miejscach w regularnych godzinach pracy było dla mnie ekscytującym doświadczeniem. Pracownicy odpowiadali na nasze pytania i opowiadali na czym polega ich praca. Łatwo można było zaobserwować, że są to wartościowi i szczęśliwi ludzie, którzy lubią swoją pracę. Wcale się nie dziwię, że firma Fresh Logistics jest rozchwytywana przez studentów zainteresowanych praktykami lub stażem w branży logistycznej - student III roku logistyki Oliver Al-Nasrawi

Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Sulanowskiej z firmy Fresh Logistics Polska za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania i ciepłe przyjęcie w firmie przez wszystkich pracowników firmy.

Magdalena Graczyk-Kucharska