• Polski
  • English

O NAS cz. 5

 

 

Spotkanie podsumowujące projekt – Uniwersytet w Mariborze, Słowenia

 

Środa (10.04.2019) była intensywnym dniem spotkań na Uniwersytecie w Mariborze. Najpierw z Partnerami ze Słowenii podsumowano realizację projektu „ Metoda akceleracji rozwoju kompetencji przekrojowych w procesie kształcenia praktycznego studentów” ....

 

Więcej informacji...

 

 

Regionalny Kongres Zawodowy w Wielkopolsce

 

Wielkopolski Kongres Zawodowy odbył się 27 marca 2019 r. w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach k. Wrześni. Kongres został zorganizowany przez Wojewodę Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a współorganizatorem było Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Więcej informacji...

 

 

Spotkanie podsumowujące projekt: „Metoda akceleracji  rozwoju kompetencji przekrojowych w procesie kształcenia praktycznego studentów”

– Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy

 

W dniu 8 kwietnia 2019 roku na Uniwersytecie Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy wraz z Partnerami projektu podsumowane zostały prace nad realizacją projektu Metoda akceleracji  rozwoju kompetencji przekrojowych w procesie kształcenia praktycznego studentów zrealizowanego na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej w ramach inicjatywy AWT®.

 

Więcej informacji...

 

 

 

 

NOWE TECHNOLOGIE DLA DZIEWCZYN

 

To pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.
Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom i student-kom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologi-cznej, czy też w nauce.

 

 

Więcej informacji...

 

 

IX POZNAŃSKIE FORUM LOGISTYCZNE

 

Koło Naukowe „Logistyka” działające na Wydziale Inżynierii Zarządzenia Politechniki Poznańskiej ma zaszczyt zaprosić na:

 

IX Poznańskie Forum Logistyczne, które odbędzie się  w dniach 11-12 kwietnia 2019 r, w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.

 

W pierwszym dniu konferencji wstęp jest wolny. 

 

Temat przewodni konferencji to: "Lean 4.0. Kiedy Lean spotyka przemysł 4.0 - kolejny poziom operacyjnej doskonałości".

 

 

Więcej informacji...

 

 

Zaproszenie na wykład otwarty

 

Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania, dr hab. inż. Magdalena Wyrwicka, prof. nadzw. PP, zaprasza Kadrę Akademicką oraz studentów do udziału w wykładzie otwartym zorganizowanym przez Wydział Inżynierii Zarządzania.

 

Temat wykładu: "Model formulation and method solving in Raw Milk transportation and production".

 

 

W trakcie wykładu zostaną poruszone zagadnienia związane z opracowaniem modelu integrującego produkcję oraz transport na przykładzie produkcji mleka.

 

Prelekcję wygłoszą goście specjalni z Khon Kaen University oraz Ubon Ratchathani University w Tajlandii:

 

Prof. Kanchana Sethanan, Ph.D.

Head of Research unit on System Modeling for Industry

Department of Industrial Engineering

Khon Kaen University, Thailand

 

Prof.Rapeepan Pitakaso, Ph.D.

Head of Department of Industrial Engineering

Faculty of Engineering Ubon Ratchathani University, Thailand

 

 

Termin wykładu: 12.04.2019 r, godz. 9.45-15.00

Miejsce: Centrum Wykładowe, sala L121

Język wykładu: angielski.

Wstęp wolny.

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: monika.kosacka@put.poznan.pl

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

W najnowszym Quality Magazynie informacje o systemie zarządzania jakością na naszym Wydziale. Zachęcamy do lektury

 

 

Sukces KN Logistyka w Gdyni

 

W dniach 14-15 marca reprezentacja naszego Koła uczestniczyła w III Forum Transportowym Młodych. Tematem konferencji była "Współczesne wyzwania branży TSL na obszarach zurbanizowanych".

Organizatorem było Koło Naukowe ISTL działające przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni 

Podczas wydarzenia swoje prace badawcze zaprezentowali przedstawiciele wielu uczelni z Polski. Wszystkie referaty dotyczyły trudności jakie występują w miastach oraz terenach zurbanizowanych i rozwiązaniami, które na nie odpowiadają. Wysoki poziom prezentowanych referatów z pewnością wpłynął na poszerzenie wiedzy uczestników.

Reprezentant KNL Jakub Szczupakowski miał przyjemność zaprezentować referat:

-  "Drony jako rozwiązanie problemu ostatniej mili"
Miło nam poinformować, iż referat naszego przewodniczącego zajął I miejsce w konkursie prezentacji.

 

 

 

 

Międzynarodowy warsztat w TH Wildau - procesy decyzyjne z różnych punktów widzenia

 

 

   Proces podejmowania decyzji i planowanie biznesowe należą do kluczowych kompetencji menedżerskich – zarówno na etapie tworzenia nowej firmy, jak i w całym okresie jej działania, w konkurencyjnym otoczeniu, w warunkach ryzyka i niepewności.  Okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie był International Workshop on Decision Making and Business Planning, który zorganizowany został w Technische Hochschule Wildau w Niemczech (koło Berlina), w terminie 10-15 marca br.  Inicjatorami i współorganizatorami warsztatu byli pracownicy Katedry Nauk Ekonomicznych Wydziału Inżynierii Zarządzania PP oraz Faculty of Business, Computing and Law.

Więcej informacji...

 

 

W dniu 11.04.2019 odbędzie się
Dzień dla Dziewczyn
oraz Drzwi Otwarte na Politechnice Poznańskiej.

 

Wstępny program ...

 

 

 

W dniach 01-03.03.2019 studenci i pracownicy aktywnie uczestni-czyli w Targach Edukacyjnych.

Dziękujemy za godne reprezentowanie Wydziału!

 

 

 

 

Zapraszamy do udziału w

VI MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ nt. Systemy zabezpieczenia społecznego wobec wyzwań demograficznych, ekonomicznych i technologicznych. Social Security Systems in the Light of Demographic, Economic and Technological Challenges

organizowanej w dniach 19-20 września 2019 r. przez Katedrę Nauk Ekonomicznych Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Konferencja odbędzie się w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej.

Więcej informacji...

 

 

 

Wizyta Ambasadora Australii

 

W dniu 09.01.2019 na Politechnice Poznańskiej odbyło się spotkanie z ambasadorem Australii w Polsce Paulem WOJCIECHOWSKIM, któremu towarzyszyli radca handlowy na Europę Centralną Anthony WEYMOUTH i sekretarz radcy handlowego Bożena ŚWIERBUTOWICZ - Business Development Manager. Ze strony Politechniki Poznańskiej udział wzięli prorektor ds. nauki prof. dr hab. inż.  Joanną JÓZEFOWSKA, Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Magdalena WYRWICKA, prof. nadzw., Kierownik projektu prof. dr hab. inż. Stefan TRZCIELIŃSKI wraz doktorantami i pracownikami, którzy uczestniczyli w programie NAWA „Współpraca PUT-UTS akceleracją rozwoju naukowego”.

 

więcej informacji...

 

 

Z radością informujemy, że w rankingu RZECZYPOSPOLITEJ Wydział Inżynierii Zarządzania PP znalazł się na 1. pozycji wśród wydziałów Politechnicznych w Polsce!

„Wprawdzie najlepsze w Polsce wydziały ekonomiczne można znaleźć na uniwersytetach, ale również uczelnie techniczne konkurują mocną ofertą w tej dziedzinie. Nasze zestawienie pokazuje, które z nich radzą tu sobie najlepiej.

Politechnika Poznańska, Politechnika Gdańska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – to one wśród polskich uczelni technicznych oferują najlepsze studia ekonomiczne. Młodzi ludzie chcący się kształcić w tym kierunku mają dzisiaj wiele możliwości; mogą kierować się na uczelnie ekonomiczne albo wybrać dobre wydziały ekonomiczne na uniwersytetach czy politechnikach. Te ostatnie nie są wprawdzie powszechnie kojarzone z edukacją ekonomiczną, ale nierzadko oferują ją na wysokim poziomie, stawiając przede wszystkim na zarządzanie.”

https://www.rp.pl/Biznes/301139955-Ekonomista-z-dyplomem-Politechniki.html

 

 

 

 

[ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]