• Polski
  • English

O NAS cz. 6

 

STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

 

Z radością informujemy, że nasi studenci:

Joanna Grzegorczyk (Logistyka)

Marcin Baran (Inżynieria bezpieczeństwa)

uzyskali stypendium ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019. Podstawą przyznania stypendium była ocena m.in. publikacji naukowych, udziału w projektach badawczych oraz wygłoszonych referatów na konferencjach naukowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

Sukces KN Logistyka

 

W dniach 29-30.11 delegacja Koła Naukowego „Logistyka” w składzie: Aleksandra Guderska, Paulina Juszczyńska, Katarzyna Raunest, Aleksannder Geisler, Jakub Szczupakowski i Filip Marciniak, uczestniczyła w  IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodych Logistyków „POLLOGUS 2018”organizowanej przez Koło Naukowe „Just-in-time” w Wałbrzychu. Temat konferencji brzmiał „ Logistyka w regionie- wyzwania społeczne, środowiskowe, techniczne i technologiczne”

Wśród prelegentów znaleźli się członkowie naszego koła: Paulina Juszczyńska i Aleksandra Guderska z referatem „Problem ostatniej mili w przestrzeni logistyki miejskiej- studium przypadku” oraz Jakub Szczupakowski z wystąpieniem na temat „ Nowoczesne rozwiązania w logistyce miejskiej na przykładzie miasta Poznań”. Miło nam ogłosić, że Jakub Szczupakowski został nagrodzony drugim miejscem za wygłoszony referat.

 

 

 

 

II Zimowa Szkoła Systemów Szarych

z cyklu „Szarość w Naukach o Zarządzaniu”

 

12 grudnia w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyło się drugie seminarium z cyklu „Szarość w Naukach o Zarządzaniu. Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Systemów Szarych we współpracy z Wydziałem Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej przeprowadzili warsztaty dotyczące „szarych modeli podejmowania decyzji”.

 

Więcej...

 

 

UWAGA,

 

decyzją Pana Prorektora ds. kształcenia dr hab. Jacka Goc, prof. nadzw. dni 03 i 04 stycznia 2019 r. (czwartek i piątek) będą dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

 

 

 

 

 

Student Wydziału Inżynierii Zarządzania w projekcie SAIL 2018

 

Z uznaniem informujemy, że student kierunku Engineering Management pan Damian Szrajnert jako reprezentant Politechniki Poznańskiej w dniach 4 – 18 września 2018 roku w ramach Baltic University Programme wziął udział w międzynarodowej konferencji i rejsie szkoleniowym SAIL 2018 (Sustainability Applied in International Learning 2018). W projekcie udział wzięło 30 studentów z 26 uczelni członkowskich z 11 krajów rejonu Morza Bałtyckiego.
Studenci aktywnie uczestniczyli w konferencjach na temat zrównoważonego rozwoju, grupowych projektach, dyskusjach oraz prezentacjach, co pozwoliło im na poszerzenie swojej wiedzy na ten temat. Zajęcia odbywały się zarówno na Uppsala University w Visby (Szwecja), jak i na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin na trasie: Szczecin (Polska), Visby (Szwecja), Stavanger (Norwegia). Poza sferą edukacyjną studenci, jak i wykładowcy pracowali jako załoga żaglowca STS Fryderyk Chopin, odbywając przy tym wachty na burzliwych morzach.

 

 

Gratulujemy poszerzania horyzontów nauki

 

 

 

Z radością informujemy, że w rankingu RZECZYPOSPOLITEJ Wydział Inżynierii Zarządzania PP znalazł się na 4. pozycji wśród wydziałów ekonomicznych w Polsce!

 

 

 

Prof G.-W. Weber rozsławia imię WIZ i PP na całym świecie

 

 

 

 

Spotkanie z przedstawicielami DAAD

 

26 października 2018 r. odbędzie się spotkanie z przedstawicielami DAAD (Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej).  
Na spotkaniu zostaną przedstawione możliwości wyjazdów stypendialnych dla studentów, doktorantów, naukowców oraz nauczycieli akademickich. 
Spotkanie będzie miało miejsce w Centrum Wykładowym, w sali 123, w godzinach 9.45-11.45.
Serdecznie zapraszamy”

 

 

Z radością informujemy, że podczas Uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2018/2019 Pani mgr inż. Lucyna Sikora, absolwentka kierunku Logistyka, otrzymała Medal „Wyróżniającemu się Absolwentowi Politechniki Poznańskiej”. W ten sposób doceniona została jej aktywność dydaktyczna, naukowa i organizacyjna prowadzona w trakcie studiów.

Warto nadmienić, że co roku przyznawanych jest tylko 5 takich zaszczytnych medali.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Prof. Marek Szczepański członkiem zarządu

międzynarodowego stowarzyszenia naukowego

 

   Podczas dorocznego ogólnego  zgromadzenia międzynarodowego stowarzyszenia naukowego European Network for Reserach on Supplementary Pensions (ENRSP), dr hab. Marek Szczepański został ponownie wybrany na kolejną dwuletnia kadencję do zarządu tego stowarzyszenia, którego celem jest współpraca naukowa i upowszechniane wyników badań dotyczących systemów zabezpieczenia społecznego, w szczególności – dodatkowych i uzupełniających systemów emerytalnych. Zgromadzenie członków i wybór władz stowarzyszenia odbyły się po zakończeniu międzynarodowej konferencji naukowej konferencji naukowej pt. „Pensions: Inclusion, Communication and Accountability”, która w dniach 20-21 września br. zorganizowana została na National University of Ireland w Galway (zachodnia Irlandia).

 

 

   ENRSP które powstało w latach 90. XX w. i w przyszłym roku obchodzić będzie 25 rocznicę działalności. Stowarzyszenie skupia naukowców z różnych państw Unii Europejskiej, a także  z USA i z Japonii. Co roku organizuje międzynarodowe konferencje lub seminaria naukowe. Do tej pory dwie międzynarodowe konferencje naukowe ENRSP gościły na Wydziale Inżynierii Zarzadzania Politechniki Poznańskiej (ostatnia we wrześniu 2017 r.). 

 

 

 

Z dumą informujemy, że studenci kierunku Logistyka Pani Magdalena Połczyńska i Pan Łukasz Tarnacki uzyskali PIERWSZE miejsce, Pan Bartosz Kabała DRUGIE miejsce w konkursie Volkswagen "Be The Best".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 

Z dumą informujemy, że studentka kierunku Engineering Management pani Agata Wróbel uzyskała drugie miejsce w konkursie Volkswagen "Be The Best".

Nagrodzony projekt dotyczył ulepszenia procesu w fabryce we Wrześni pod nazwą 'Smart Connect - Pewnie w przyszłość'.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

 
STYPENDIA MINISTRA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA DLA STUDENTÓW NA ROK AKADEMICKI 2018/2019

 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało zasady przyznawania stypendiów ministra na rok akad. 2018/19. Tryb przyznawania stypendiów jest dostępny na stronie ministerstwa

więcej informacji...

 

[ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]