Data dodania

23.06.2022
Enactus Poland National Competition 2022

9 czerwca członkowie Koła Naukowego Enactus Politechnika Poznańska udali się w podróż do Warszawy na coroczny Konkurs Enactus Poland National Competition 2022. Konkurs ponownie i w tym roku zagościł do Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W tym roku KN Enactus zaprezentowało projekt Stress Care, który dotyczy ograniczenia wpływu Stresu Cyfrowego w naszej codziennej aktywności zawodowej i stopniowo wywiera negatywny wpływ na nasze zdrowie. Na scenie Kinoteki zostały zaprezentowane efekty kilkumiesięcznej pracy w tym analiza zjawiska stresu cyfrowego i wyniki przeprowadzonych badań wśród studentów i przedsiębiorstw. Kluczowym elementem była prezentacja rozwiązania w postaci zestawu badawczego do oceny stresu i  platformy Stress Care. Opracowana przez zespół usługa jest adresowana przede wszystkim do przedsiębiorstw, które chcą poprawić dobrostan pracownika w miejscu świadczenia pracy w której przez większość czasu pracy korzysta z urządzeń i narzędzi cyfrowych.

Autorami projektu są Wiktoria Kanciak i Marek Walczyński, a zaprezentowany został przed jury przez Małgorzatę Kaczmarek, Kamilę Marnochę, Wiktorię Kanciak i Marka Walczyńskiego. W skład reprezentacji koła weszli również Julianna Danielewicz i Paweł Dzięcioł, którzy odpowiadali za wykonanie i opracowanie materiałów do Social Media Enactus Poland

Projekt zaprezentowano przed ponad 80 jurorami wśród których wchodzili przedstawiciele, menadżerowie, członkowie zarządu i prezesi czołowych przedsiębiorstw i koncernów w Polsce takich jak Standard Chartered Bank, BP Polska czy Totalizator Sportowy.

W tym roku konkurs wygrał zespół Enactus z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który będzie reprezentował Polskę w październiku na Enactus World Cup 2022 w Portoryko.

Zespół Enactus z Politechniki Poznańskiej znalazł się w gronie wyróżnionych zespołów w dwóch kategoriach:

  • Nagroda dla najlepszego opiekuna naukowego „Best Faculty Advisor 2021/2022” otrzymała dr Agnieszka Krugiełka, która jest adiunktem w Zakładzie Zarządzania Produkcją i Logistyki przy Instytucie Logistyki na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Kołem Enactus kieruje nieprzerwanie od 2013 roku.
  • Nagroda specjalna „El Cactus Special Award 2021/2022” otrzymał Przewodniczący Koła Marek Walczyński za wkład w rozwój Programu Enactus w Polsce i ogromne zaangażowanie w rozwój zespołów Enactus na innych uczelniach. Jako jedno z kluczowych osiągnięć to współutworzenie zespołu Enactus na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Enactus (En – Entrepreneurial, Act – Action, Us – a group of people) to organizacja działająca w 36 krajach na świecie, która skupia ponad 70 000 członków z blisko 1700 uczelni. Jest to inicjatywa łącząca liderów biznesu, środowisko akademickie i studentów. Zrzesza ona studentów wszystkich kierunków i wydziałów na uniwersytetach, uczelniach ekonomicznych oraz technicznych.

Więcej informacji na stronie www KN Enactus.

 

Zdjęcie delegacji na konkurs

Zdjęcie z wręczenia nagrody pani dr Agnieszce Krugiełce

Zdjęcie z wręczenia nagrody panu Markowi Walczyńskiemu


Materiał nadesłał: Marek Walczyński

PL