• Polski
  • English

Warsztaty Design Thinking Week

 

Poznańskie warsztaty organizowane w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Design Thinking Week, odbyły się w sobotę ubiegłego weekendu. Pozostawiły po sobie nie tylko bardzo dobre wspomnienia, ale także kreatywne projekty.

- Cztery bardzo zróżnicowane zespoły po wymianie spostrzeżeń i doświadczeń, projektowały rozwiązania, które  odnosiły się do rozwiązania wyzwań związanych z komunikacją między pokoleniem Millenialsów i Pracodawcam. – mówi Magdalena Graczyk-Kucharska z Politechniki Poznańskiej, Wydziału Inżynierii Zarządzania, koordynator organizacyjny i merytoryczny Design Thinking Week Poznań – Przedstawiciel każdego zespołu miał później kilka minut na opisanie swojego dzieła – dodaje. Czas był skrupulatnie odliczany i widoczny na ekranie, a dźwięk gonga dodatkowo pozwolił trzymać zaplanowany harmonogram spotkania w ryzach.

W poznańskich warsztatach wzięło udział 20 osób w tym studenci, młodzi pracownicy, trenerzy, doradcy zawodowi, pracowniczóy Urzędu Miasta Poznania, jak również właściciele firm czy dyrektorzy HR międzynarodowych korporacji. Wśród przedsiębiorców, którzy zaangażowali się w realizację warsztatów była firma Mahle Behr Ostrów Wielkopolski Sp. Zo.o., która nie tylko wsparła nas finansowo w organizowanym wydarzeniu, lecz również uczestniczyła w warsztatach i dzieliła się swoim doświadczeniem w obszarze omawianej problematyki. – Dzięki firmie mogliśmy poznać realne problemy, z jakimi borykają się międzynarodowe korporacje jeśli chodzi o współpracę z młodymi ludźmi, jak również spotkać się w bardzo ciekawym miejscu, a podczas przerwy posilić się pysznym jedzeniem i wypić dobrą kawę – mówi Magdalena Graczyk – Kucharska – Nie zabrakło także materiałów do wspólnej pracy, a dla członków wygranej drużyny upominków w postaci kolorowych japonek – W końcu pokolenie Millenialsów nazywanym jest pokoleniem klapek i ipodów, dlatego pomyśleliśmy że klapki będą odpowiednim prezentem dla uczestników warsztatów, dla których temat Millenialsów okazał się szalenie interesujący i bardzo na czasie – mówi Marek Goliński z Politechniki Poznańskiej.

 

Zdjęcie najlepszej drużyny i ich projektu.

 

Współorganizatorami po stronie Politechniki Poznańskiej byli pracownicy Wydziału Inżynierii Zarządzania: dr inż. Marek Goliński, dr inż. Maciej Szafrański, dr inż. Małgorzata Spychała, dr inż. Magdalena Graczyk-Kucharska, mgr Klaudyna Bogurska-Matys.

 

 

 

Więcej o warsztatach można przeczytać na FB.